Catalytic Sklo dělá Metal Recyklace Easy

- Apr 06, 2017 -

Baňky se zabudovanými nanočásticemi umožňuje lékárny snadno opakovaně cenné katalyzátory

Laboratorní sklo s vestavěným palladia nanočástic   umožňuje recyklaci a opětovné využití cenné kovové katalyzátory snazší než kdykoliv předtím.

Kovy, jako je platina nebo zlato může katalyzovat nepřeberné množství chemických reakcí, ale jsou drahé, což je důvod, proč chemici znovu použít a recyklovat. Obvykle potřebuje pevný katalyzátor se oddělí filtrací a čistí se po reakci, což může znamenat některé je ztracena a obnova může být velmi obtížné, pokud některý z reakčních produktů je příliš pevný.

114875_shutterstock_522023443.png


Nyní   Xiang Fei   z National University of Singapore a kolegové potažené baněk s palladia nanočástic, což znamená, lékárny mohou jednoduše prázdný a opláchnout reakční nádoby a potom použít ke katalýze další reakci.

Jako kovové nanočástice nelepí na sklo, FEI tým pokryl sklo s mikroměřítku koberec vyrobený ze silikonové nanofilamenty a potažené jim lepkavé bílkovin podobná té mušle použít k připoutat k povrchu. Baňka s povlakem ještě katalyzované reakce účinně po použití 20-krát, přičemž efektivita bude komerční katalyzátor se výrazně sníží poté, co byl recyklován pouze jednou.

FEI tým neviděl pokles účinnosti katalytické baňce při jeho použití k výrobě několika gramů výrobku, ale není jasné, ale pokud by tento způsob práce v průmyslových velkých reaktorů.

Dvojice:Electrocrystallization: Průlom ve zlatě Nanočástice na výzkum Další:Používání inkoustový tisk konstruovat inteligentní flexibilní hybridní obvody