Vodivé inkousty v roce 2017: Další velké věci

- Feb 05, 2017 -

Vodivý inkoust průmyslu stále hledá další velká věc. Nežádoucí konkurenční tlaky na trzích objem jádro vedla většina dodavatelů vyhledávat nové vznikající příležitosti. Převládající strategie je nyní mít jako široké portfolio produktů jak je to možné, setí více nově vznikající trhy, sbírat co nejvíce zákazníků co nejrychleji a na počátku založení hodnota sítě.


Dodavatelé rovněž nyní intenzivně sledovat navzájem, rychle zahájit srovnatelných produktů, které má za následek narušení diferenciace. To umístí dodavatelů do prekérní situace: na jednu stranu chtějí mít technologie tajných pro dlouho, k dokonalosti jim vlastní, ale na straně druhé, musí se na trh brzy protože dožadují zpětné vazby od zákazníků na nových trzích, kde jsou dobře známé postavy za zásluhy ani potřeby zákazníků.


Přes to všechno určila odvětví více rozvíjející se oblastí aplikací v období 2013-2016, jak se snaží oživit sám. Nyní je tedy nachází ve fázi následovat-přes na mnoha frontách. V tomto článku stručně nakreslíme pokrok v několika rozvíjejících se odvětvích zároveň také určující nejnovější módní rodící aplikace oblasti. Všimněte si, že aplikace jsou uvedeny v žádném konkrétním pořadí důležitosti.


Další podrobnosti o vodivý inkoust průmyslu včetně všech nejnovějších technologií, jakož i posouzení více než 24 stávajících a nových aplikací označovat naše zprávy o vodivý inkoust trhů 2017-2027: prognózy, technologie, hráči. Tato zpráva je nejaktuálnější verze naší autoritativní a komplexní zprávy, která se stala referenční průmyslu.

Fotovoltaické systémy (PV): PV průmyslu zůstane ovladač hlavní hlasitosti/příjem pro pálení typ pasty. Odvětví se vyvlékl z dlouhodobých trendů: nízké náklady na Kg a přírůstkové inovace snižující stříbrná spotřeba / oplatka. Celkově tak očekáváme 2017 bude rokem, který zažije první polovině boom díky očekávaný konec v feed-in tarify v Číně; v roce, kdy trend diverzifikované prášek sloužit základ bude pokračovat, ale dominance japonské maker(s) nebude přerušeno; a v roce, kdy bude oznámeno 140 miliard dolarů čínské investice v solárním průmyslu rozptýlit obavy z další poprsí cyklu.

Dotykové obrazovky okraj elektronika: toto výrobní odvětví je poháněna náklady a tlak zúžit lůžkem. Toto odvětví v posledních dvou letech došlo ke změně krok jako foto léčitelná a laserem řezaného začala nahradit standardní tlusté povlaky polymerní (PTFs) umožňující 20um nebo pod linewidth-over mezery (L/S) poměry. Tyto trendy budou pokračovat a dále zesílí konkurence mezi leptání a tisková řešení. Celkově očekáváme, že 2017 bude rok, kdy dodavatel dohánění na Foto léčitelná a laser-cut bude dokončena, což vede ke ztrátě solventnosti všude kolem, a v roce, kdy nové procesy mimo obrazovku tisk berou vážněji.

Plíseň elektroniky (IME): zákulisí zájem IME zůstává silný. První vlna produktů se blíží uvedení na trh, jsou právě zvýšená hodnota sítě, objem výrobci provozují více než kdy jindy a materiál sada přechází mimo vodivé barvy, aby zahrnovala transparentní vodivé filmy, senzory, pohony a tak dále. Celkově tak očekáváme 2017 do roku kdy IME aplikace konečně rostou po letech a vypínat začíná.

EMI stínění: EMI stínění se objevuje jako nové oblasti zájmu. Očekává se, že počet čipů s přímou ochranou stínění EMI rychle zvýší v příštích letech. Soutěž bude mezi zadrhává a stříkání inkoustu, a v rámci inkousty konkurence bude na velikosti částic s nano inkoustů nabízí Hubenost, zatímco jiné nabízejí nižší náklady. Celkově tak očekáváme 2017 bude rokem, kdy dodavatelé získat více znalostí o trhu potřebují stanovit potenciální vztahy se zákazníky a spouštět různé nové kvalifikace procesy.

Konformní tisk: Aerosol a jiné non kontakt tiskových procesů jsou nyní významným soupeřem pro tisk antény a jiné vodivé stopy na 3D objektech. Nyní existuje výrobní kapacita v průmyslu, zejména v Asii. Mnozí dodavatelé materiálu také kvalifikaci svých výrobků s těmito procesu i koncoví uživatelé nám ještě řekli, že většina přes-slib a nedostatečné doručování zejména z hlediska vodivosti úrovních při nízké teplotě žíhání. Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem další přírůstkové materiální zlepšení a zvýšení objemu prodeje přes případné problémy na trzích konec spotřební elektroniky.

Tisknout transparentní vodivé filmy: technologická zlepšení jsou na vrcholu umožňuje vysoce výkonné tištěné pletivo filmy s linewidths pod 5um. Tento vývoj je stále v pilotní fázi s úzkými web velikostí nebo vysoké náklady, ale přesto představují dlouhodobé riziko pro jiné pletivo procesy v odvětví stále více citlivé na náklady. Několik stříbrných nanočástic TCF technologií mají ztratily obchodní společnost bankrotů a cash-flow problémy, ale nový román objevují se vzít jejich místo. Celkově tak očekáváme 2017 bude rokem, kdy tištěné metal mesh řešení pokrok v tomto směru technologie časových pásem, ale nebude mít dopad na komerční.

Automobilový průmysl: Automobilový průmysl bude i nadále atraktivním trhem pro vložení dodavatele s dlouhodobou předvídatelný příjem řádky. Aplikace například vytištěnou obsazení čidel, tištěné Kapacitní senzory pro infotainments moduly nebo vyhřívání sedadel bude pokračovat do značné míry jejich pokrok. Úsilí o rozvoj a komerčně tištěné okno de-frosters na polykarbonátových vrstev ještě zesílí. Celkově očekáváme také 2017 se v roce, kdy budou vyhlášeni IME aplikace pro automobilové interiéry a rok, kdy tištěné pletivo pro de-frosters okno zobrazí technologie rané fázi plánů hlavních OEM.

Roztažitelná inkousty za elektronické textilu: elastická inkoustů lze použít také v aplikacích mimo e tkaniny jako flexibilní/elastická obvody nebo zdravotnické prostředky. Flexibilní, vysoce ohebný nebo roztažitelná obvody tištěné obvody mohou dodat funkce sice mohou stále trpí obvyklými nedostatky omezená vodivosti, rozteč rozlišení a pájitelnost. Lékařské zařízení, zejména při dlouhé a pružné propojení jsou vyžadovány pro použití pohodlí, tištěné čáry mohou mít výhodu. Celkově tak očekáváme 2017 bude rokem, kdy stávající-tištěný FPCBs bude i nadále dominovat.

3D tisk elektronika (3DPE): identifikovali jsme 3DPE jako inovační příležitosti v oblasti vodivý inkoust. Myšlenkou 3DPE je zkombinovat 3D tisk plastů s tiskem vodivé barvy vytvořit vlastní 3D tvarů s vloženými obvody. To umožní, design a 3D tisk z a #39; smartand #39; objekty. Příležitost pro inovace je v nižší vodivostí inkousty a dobrou přilnavost k různým plastové substrátech. Celkově tak očekáváme 2017 bude rokem, kdy vidíme více 3DPE zařízení zavádí na trh a roku, kdy vidíme oznámení inkoust produktů zaměřených konkrétně na tomto trhu.

Tištěné: Skutečně tištěných PCB obdržel obnovený zájem v roce 2016. Bylo to díky zvýšené úsilí kolem vytištěné inkoustovou jediné, dvojité a vícevrstvých PCB zaměřené jak na fandy a profesionální zakončení na trhu. Použití tisku a deska přístupu při výrobě PCB je právě také stále jemně-ladil o mnoho firem, převážně v Japonsku a Koreji. Technologie je dospělejší než před, ale nákladové výhody nejsou ještě natolik, aby ji alternativu k zralé, spolehlivější a vyšší objem zavedených technologií. Celkově tak očekáváme 2017 rok kdy bude humbuk kolem tiskárny PCB fandy/DIY uklidni se, zatímco profesionální vícevrstvou PCB tiskárny bude pokračovat jejich pomalý a drobný pronikání. Pokrok technologie tisku štítku bude i nadále na pozadí, především v asijské labs, bez významné obchodní spustí.

Tranzistory a paměť: tištěné tranzistor a paměti jsou v některých ohledech, nápad staré aplikace. Tištěné tranzistory se nepodařilo splnit své sliby. Nyní však technický pokrok, zejména z Japonska, je slibný dost oživit zájem o téma. Jemný tisk úzkých linek zde, bude zapotřebí. Tištěné paměť byla také v semi-komerční produkce let a nyní jsou lépe řešit otázky kolem výnos. Celkově tak očekáváme 2017 bude rokem, kdy pokračuje hledání pro jedinečné aplikace tištěných tranzistorů a paměti, a v roce, kdy se stanou inkoust dodavatelů více zapojen s tiskárnami lépe přizpůsobit jejich nabídky.

Velkoplošné LED osvětlení pole: obchodní činnost kolem tisk velkoplošných LED pole začíná nabírat. Technologický základ byl v natáčení posledních 4-5 let. Nyní je více koncového uživatele zájem a tvůrčí úsilí firmy výš řetěz než dodavatele materiálu. Požadavky na technologie jsou jednoduché, ale netištěnými řešení přibývá také výzvou založena na vysokou vodivost a nižší spotřebu energie. Celkově tedy očekáváme, 2017 bude rokem, kdy nárůst prodejů v letošním roce byť z velmi malou základnu.

Existuje mnoho dalších aplikací, které jsou vyvíjeny pro vodivé pasty, které považujeme v naší zprávě podrobně. Příklady-velkoplošná snímací pole/systémy, baterie pack a rostlin ohřívače, fre windows a mnoho dalších. Naleznete v naší zprávě vodivý inkoust trhů 2017-2027: prognózy, technologie, hráči se dozvíte více o těchto trzích. Více se dozvíte na příští hlavní akci na téma: tisknout Electronics Evropa 2017 na 10-11 května 2017 v Berlíně pořádané IDTechEx.

Dvojice:Low teplota slinování vysoce vodivý stříbrný inkoust pro flexibilní elektronika Další:Nové hybridní inkousty umožňují tištěné, flexibilní elektronika bez slinování