Vodivé inkousty v roce 2017: další velké věci

- Feb 28, 2017 -

F4.jpg Vodivý inkoust průmysl je stále hledá další velkou věc. Nežádoucí konkurenční tlaky na klíčových trzích objemu vedla většina dodavatelů hledat nové rodící příležitosti. Převládající strategie je nyní mít co nejširší portfolio produktů jak je to možné, setí více vznikajících trhů, sbírat tolik zpětné vazby od zákazníků jak je to možné, a vytvoření hodnotové sítě brzy.

Dodavatelé nyní také intenzivně sledovat jeden druhého, rychle zahajuje srovnatelné produkty, což má za následek narušení diferenciace. To staví dodavatele do prekérní situace: Na jedné straně chtějí, aby technologie za tajnou informaci pro dlouhé, aby jim zdokonalit in-house, ale na druhou stranu, musí vzít na trh brzy, protože oni touží zpětné vazby od zákazníků na nových trzích pokud ani postavy-of-zásluhy ani zákazník potřebuje, jsou dobře známy.

Přes to všechno, průmysl určila několik nově vznikajících aplikací oblastí v období 2013-2016, jak se snaží omladit sebe. Nyní je tedy na následné-through fáze na mnoha frontách. V tomto článku se budeme stručně nastínit pokrok v mnoha rozvíjejících odvětvích a zároveň identifikovat nejnovější trendy rodící aplikačních oblastí. Všimněte si, že aplikace jsou uvedeny v žádném konkrétním pořadí podle důležitosti.

Chcete-li se dozvědět podrobnosti o vodivého inkoustu průmysl včetně všech nejnovějších technologií, jakož i posouzení více než 24 existujících a nově vznikajících aplikací naleznete v naší zprávě o vodivý inkoust trzích 2017-2027: prognóz Technologies hráčů. Tato zpráva je nejvíce verze up-to-date naší autoritativní a souhrnné zprávy, která se stala referenčním průmyslu.

Fotovoltaika (PV): PV průmysl bude i nadále hlavní objem / příjmy ovladač pro vypalování typu pasty. Výrobní odvětví nebude osvobodit se ze svých dlouhodobých trendů: nízké náklady na jeden kilogram a kumulativní inovace ke snížení spotřeby stříbra na oplatky. Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem, kdy bude svědkem první polovině výložník díky očekávaným koncem v krmivech-in-tarifů v Číně; rokem, kdy se trend diverzifikované dodavatelské základny prášek bude pokračovat, i když dominance japonského výrobce (ů) nebude rozdělovat; a rok, kdy oznámil, 140 miliard $ čínské investice do solárního průmyslu bude rozptýlit obavy z dalšího bust cyklu.

Dotykový displej hrana elektronika: Tento průmysl je poháněn náklady a tlak zúžit kryt. Toto odvětví, v posledních dvou letech zažil skokovou změnu jako foto- léčitelná a laserem řezané inkousty začaly nahrazovat standardní polymerních tlustých vrstev (PTF) pro umožnění 20um nebo pod linewidth-over-rozestup (L / S) poměry. Tyto trendy budou pokračovat a konkurence mezi leptání a tiskových řešení bude dále prohlubovat. Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem, kdy se dodavatel catch-up na fotografii vytvrditelná a laserové řezání bude kompletní, což vede ke ztrátě marže všude kolem, a rokem, kdy nové procesy přesahující sítotisku se berou vážněji.

In-mold elektronika (IME): zadek-the-scenes zájem o IME zůstává silný. První vlna produktů mají blízko k uvedení na trh, jsou hodnotové sítě jsou lepší, výrobci objem se zapojují víc, než kdy jindy, a materiál set přechází nad vodivých inkoustů zahrnout transparentní vodivé vrstvy, senzory, akční členy a tak dále. Celkově očekáváme, že 2017 do roku, kdy IME aplikace konečně rostou po letech zapínat a vypínat starty.

EMI stínění: EMI stínění se objevuje jako nové oblasti zájmu. Se očekává, že počet žetonů s přímým EMI ochrana stínícího rychle poroste v příštích letech. Konkurence se bude pohybovat mezi rozprašování a inkoustu postřik, a v rámci inkousty konkurence bude na velikosti částic s nano inkousty, které nabízejí tenkost, zatímco jiní nabídnou nižší náklady. Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem, kdy dodavatelé získat více poznatků o potřebě trhu, navázat potenciální vztahy se zákazníky, a začít různé nové kvalifikační procesy.

Elektronický textilní (e-textilie): Počet roztažitelnými past na trhu nebo ve fázi pozdní fázi prototypování je na vzestupu. O dva roky nebo tak teprve před několika dodavatelů nabídl takové barvy, ale teď mnozí prokázaly schopnost. Hodnota e-textilní řetězec je stále slabá, ceny stále příliš vysoké a inkousty obecně čelit konkurenci ze strany alternativních řešení, jako je vodivé příze. Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem, kdy jsou zahájeny další inkoust na bázi e-textilní výrobky; rokem, kdy objemy zůstávají malé; a rokem, kdy se e-textilní průmysl jako celek se posunuje blíže k významných úspěchů.

Přizpůsobivá tisk: Aerosol a jiné tiskařské postupy bezkontaktní jsou dnes hlavním kandidátem pro tisk antén a dalšími vodivými stopami na 3D objekty. Výrobní kapacita nyní existuje v průmyslu, zejména v Asii. Mnoho materiálu dodavatelé také kvalifikoval své produkty s těmito procesu, i když koncoví uživatelé nám ještě říci, že většina over-slib a pod-dodat, zejména z hlediska úrovně vodivosti při nízké teplotě žíhání. Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem další zlepšení inkrementální materiálů a zvýšených objemů prodeje navzdory možným problémům na trzích end spotřební elektroniky.

Tištěné transparentní vodivé fólie: Technologické zlepšení jsou na prahu umožňuje vysoce výkonné vytištěné kov ok filmy s linewidths pod 5 um. Tento vývoj je stále v pilotní fázi s úzkými webových velikostí nebo vysokých nákladů, ale přesto představují dlouhodobé riziko pro ostatní procesy kovové pletivo stále cenově citlivé průmyslu. Několik stříbrných nanočástic TCF technologie ztratily obchodní dynamiku v důsledku firemních bankrotů a problémy cash flow, ale nové se objevují nové vzít jejich místo. Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem, kdy tištěný kovového pletiva řešení pokrok podél technologie časových pásem, ale nebude mít žádný obchodní dopad.

Automobilový průmysl: Automobilový průmysl bude i nadále atraktivním trhem pro dodavatele pasta s dlouhodobými předvídatelné příjmových linek. Aplikace, jako jsou tištěné obsazení sedadla spolujezdce senzorů, tištěných kapacitní senzory pro infotainments modulů, nebo vyhřívání sedadel, bude do značné míry pokračovat v jejich pokrok. Úsilí vyvinout a komerčně tištěné okenní de-frosters na polykarbonátu podkladu zesílí. Celkově očekáváme také 2017 bude rokem, kdy bude vyhlášen IME aplikace pro automobilový interiéry a rok při tisku kovové síťoviny pro okenní de-frosters se objeví na počátku profesní dráhy technologických plánů velkých OEM.

Roztažitelné barvy mimo elektronických textilií: roztažitelné barvy mohou být také použity v aplikacích mimo e-textil, jako je flexibilní / roztažitelných desky s plošnými spoji nebo zdravotnické prostředky. V flexibilní, vysoce pružných nebo roztažitelných obvody, tištěné obvody mohou přinést funkčnost i když mohou stále trpí obvyklých nedostatků omezené vodivosti, rozlišení stoupání a pájitelnost. Ve zdravotnických zařízeních, zejména když jsou požadovány dlouhé a elastické propojuje k použití pohodlí, tištěné čáry mohou mít výhodu. Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem, kdy se bude stávající Netištěná FPCBs nadále dominovat.

3D tištěné elektroniky (3DPE): Identifikovali jsme 3DPE jako inovace příležitostí frontu vodivou oblastí inkoustu. Myšlenka 3DPE je spojit 3D tisk plastů s potiskem vodivých inkoustů vytvářet vlastní 3D tvary s vloženým obvodem. To umožní konstrukci a 3D tisk "inteligentních" objekty. Příležitost pro inovace je stanovit nižší vodivosti barvy a dobrou přilnavost na různé plastové podklady. Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem, kdy vidíme více 3DPE zařízení uváděných na trh a v roce, kdy vidíme oznámení inkoustových produktů zaměřených výhradně na tomto trhu.

Tištěný PCB: Ve skutečnosti tištěné PCB získal obnovený zájem v roce 2016. To bylo díky zvýšenému úsilí kolem inkoustem potištěné jedno, dvou a vícevrstvých PCB zaměřené jak na fandy a profesní koncích trhu. Použití přístupu k tisku a deska na výrobu PCB je také stále doladit mnoho firem, většinou v Japonsku a Koreji. Tato technologie je zralejší než dřív, ale nákladové výhody nejsou ještě natolik, aby to zajímavější alternativu ke zralejší, spolehlivější a vyšší zavedeným technologie hlasitosti. Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem, kdy se humbuk kolem fandu / DIY PCB tiskáren se uklidní, zatímco profesionální vícevrstvé PCB tiskárny bude pokračovat ve své pomalé a drobné proniknutí na trh. Pokrok technologie na tiskovém-and-deskou bude pokračovat i v pozadí, a to především v asijských laboratořích, a to bez výrazných komerčních startů.

Tištěné tranzistory a paměť: Tištěný tranzistor a paměť jsou v některých ohledech, stará aplikační nápad. Tištěné tranzistory se nepodařilo dostát svým slibům. Nyní však pokrok nových technologií, zejména z Japonska, je dost slibný oživit zájem o toto téma. Zde se vyžaduje jemné tisk úzkých čar. Tištěný paměť byl také ve výrobě polo-komerční několik let a nyní problémy kolem výnosu jsou lépe řešit. Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem, kdy pátrání po jedinečných aplikací tištěných tranzistorů a paměť pokračuje, a rokem, kdy dodavatelé inkoustové více angažoval s tiskárnami, aby lépe přizpůsobit své nabídky.

Velkoplošné LED osvětlení pole: Obchodní aktivita kolem tisku velkoplošné LED pole se začíná vyzvednout. Technologie základna byla ve výrobě za posledních 4-5 let. Nyní existuje více koncový uživatel zájem i další kreativní úsilí společnostmi výš řetězci, než dodavatelé materiálů. Požadavky na technologie jsou jednoduché, ale Netištěná řešení jsou také montáž výzva založená na vysokou vodivostí a nižší spotřebu energie. Proto Celkově očekáváme, že 2017 bude rokem, kdy nárůst prodejů v tomto roce byť z velmi malého základu.

Existuje mnoho dalších aplikací, které jsou vyvíjeny pro teplovodivá pasta což považujeme v naší zprávě v detailu. Jako příklady lze uvést velkoplošné snímací pole / systémy, baterii a ohřívače rostlin, frekvenčně selektivní okna a mnoho dalších. Naleznete v naší zprávě vodivý inkoust Markets 2017-2027: Prognózy, Technologies, hráči se dozvědět více o těchto trzích.

Dvojice:Tištěné Electronics Market Analysis podle materiálu (Ink a substrátu), technologií (inkoustový, plátno, hlubotisk, A Flexographic), By zařízení (Display, fotovoltaické, osvětlení, RFID a další), podle krajů a segment Forecasts, 2014 - 2025 Další:Jednoduché Leptání Technika pro vytváření levák a pravák nanostruktury