Electrocrystallization: Průlom ve zlatě Nanočástice na výzkum

- Apr 07, 2017 -

170321100332_1_540x360.jpg

Výzkumný tým vedený profesorem Flavio Maran univerzity v Padově (Itálie) a akademie profesora Kari Rissanen z University of Jyväskylä (Finsko) byl zveřejněn v časopise Journal of American Chemical Society výzkumná studie, která ukazuje, jak je možné získat velmi vysoké kvalitě krystaly tvořeny zlatých nanočástic.

„Výzkum zlatých nanočástic je pole v základním i aplikovaném významu“ vysvětluje akademie profesor Kari Rissanen katedry chemie na University of Jyväskylä. Rentgenová krystalografie je nejsilnější metoda pro stanovení molekulové struktury těchto nanosystémů, ale pro získání kvalitních monokrystaly vhodné pro přesné rentgenovou analýzu bylo překážkou v tomto náročném výzkumu. Tento problém byl nyní úspěšně řešit díky elektrochemické strategii s názvem electrocrystallization.

Rentgenová difrakční analýza monokrystal zlatých nanoklastrů - konstrukce složené z jádra tvořeného desítek zlatých atomů uzavřeny a chráněny vrstvou molekul - má vnitřní omezení, že kvalitní monokrystaly jsou velmi obtížné získat. Tým vyvinul elektrochemický způsob, který umožňuje rostoucí vysoce čisté krystaly ve velkém množství a velmi vysokou krystalografickou kvalitu. Tím, že velmi malý průtok proudu mezi dvěma elektrodami, husté lesy milimetrů dlouhá monokrystalů může být vytvořen přímo na povrchu elektrody.

„Průlomová podstata tohoto způsobu electrocrystallization,“ pokračuje Profesor Maran, „byl uveden v praxi monokrystalu rentgenové krystalografické stanovení struktury čtyř různých nanoklastrů každý vytvořen z 25 atomů zlata. Nejen tyto dobré výsledky potvrdil účinnost elektrochemické techniky, ale také vedl k objevu, že jeden z těchto shluků krystalizuje vytvořením jehel spočívající v paralelních řetězcích propojených zlatých nanoklastrů, stejně jako mnohožilové náhrdelník ze zlata „perly“ z pouze jedna miliarda metru .“


Dvojice:Anorganická sloučenina může vyrábět hodně tepla Další:Catalytic Sklo dělá Metal Recyklace Easy