Anorganická sloučenina použít velice široká

- Sep 27, 2017-

Fluor je světle žlutozelené, silné žíravý a dráždivý plyn a amoniaku, kov a další násilné reakce. Příroda často za přítomnosti anorganické nebo organické sloučeniny, fluorid především z fluoritu, kryolitu, apatit.

Fluor a jeho sloučeniny jsou široce používány v průmyslových odvětví. Používají se v chemickém průmyslu k výrobě léčiv, pesticidů, anorganické sloučeniny chladiv, organické reakce katalyzátory, konzervační přípravky pro dřevo, fluoroplastových a fluororubins, atd v lehkém průmyslu pro výrobu skla, smalty a leští materiály, stavební materiály, leptání skla; Anorganické sloučeniny metalurgického průmyslu pro získávání neželezných kovů, železa a oceli tavení, výroba speciálních elektrod, vnější; obranný průmysl pro výrobu raketového systému vysokoenergetický paliva.

Akutní otravy: produkci vysoké koncentrace fluoridů vdechování plynu nebo páry, okamžitě vyvolal, oči, nos a příznaky podráždění dýchacích cest, kašel, faryngální pálení, anorganické sloučeniny tíseň na hrudi a tak dále. Závažných případech může dojít chemická pneumonie, plicní edém nebo reflexní asfyxie. Kůže nebo sliznic vystavení Kyselina fluorovodíková způsobuje poleptání.

Chronické účinky: dlouhodobé vystavení fluoridům může způsobit nemoc průmyslové fluorid, rané pas, nohy, bolesti páteře a kolen, závratě, tinitus, horní nadýmání a další příznaky, následuje páteře, bolesti kloubů, závažné případy kostí a je společná činnost omezená, kosterní malformace. Často kontakt s nízkými koncentracemi fluoridu, může dojít, chronická rýma, faryngitidy, bronchitidy a zub leptání, kyselinu fluorovodíkovou může způsobit popálení kůže.

1. akutní fluoridové otravy inhalační otravy, anorganické sloučeniny okamžitě odebrána ze scény znečištění ovzduší, kyslíku, odpočinku a teplá, udržet otevřené dýchací cesty a aktivně zabránit laryngeální edém a došlo k plicnímu edému. Perorální otravy, včasné zvracení, výplach žaludku a pak ústní mléko, sójové mléko na ochranu žaludeční sliznice. Může být rané, adekvátní, krátkodobé využívání nadledvinek glukokortikoidy, udržovat vodní a elektrolytové rovnováhy, aby se zabránilo sekundární infekci. Včasné, opakované, anorganická sloučenina dostatečně vápník je nezbytný, k dispozici 10 % kalcium glukonát roztok 10ml ~ 20ml intravenózní injekce, 2 x denně ~ 3 krát, zatímco odpovídající hořečnaté hnojivo.

2. průmyslové fluorid nemoc může být vhodné posílit výživa, vitamíny a zahájit symptomatickou léčbu.

3. Kyselina fluorovodíková popáleniny bezprostředně po popálení se spoustou vody nebo fyziologického roztoku zavlažování, obvykle ne méně než 30min. Lze použít 10 % kalcium glukonát roztok nebo roztok chloridu vápenatého místní namáčení, mokrý obklad, injekce. Silné bolesti, může být částečně uzavřená prokain. Objevit puchýře, anorganické sloučeniny nekróza, atd., v časovém limitu chirurgickou léčbu. Poleptání očí by měla být včas fyziologickým roztokem nebo mobilní vodou opláchněte více než 15min, 0,5 % až 1 % kokainu oční kapky na zmírnění bolesti a pak použít antibiotické oční kapky a dexamethason oční kapky Střídající oční kapky. Suplementaci vápníkem situaci vápníku, obecně s 10 % kalcium glukonát řešení intravenózní injekce. Lehké pacientů může být ústní prednison 10mg, anorganické sloučeniny třikrát denně, jednou každý 3d ~ 5d; hmotnost, denní intravenózní infuzi dexamethasonu 10mg ~ 20mg, jednou každý 3d ~ 5d.

Posílit ventilace, anorganické sloučeniny zajistit, že koncentrace fluoridů v souladu s národními normami. Posílení bezpečnosti vzdělávání, přísná osobní ochranu. Předběžné práce vyšetření, v období 1 rok fyzikální vyšetření 1, aby se zabránilo kontraindikace.


Dvojice:Stříbrné nanočástic dynamický proces Další:Dusičnan stříbrný chemická analýza