Low teplota slinování vysoce vodivý stříbrný inkoust pro flexibilní elektronika

- Jan 16, 2017 -

Tým reserchers nahlásit naivní postup syntézy pro rozvoj odolné, bez částic a nízkoteplotní slinování stříbrný organický prekurzor (SOP) inkoustu pomocí nízký bod varu mírné organických komplexotvorných ligandy.
Example of a flexible-circuit film. Source: Patrick Mansell/PennStateSyntetizovaných barvy byly vytištěny na variabilní substráty jako sklo, PET a PI tisku metodami spin coatingu a tryska jet.

Vynikající přilnavost a vysokou vodivost

Jak tisknout filmy byly speče při nízkých teplotách (andlt, 90 ° C), k dosažení hladké stříbrné fólie s vynikající přilnavostí a vysokou vodivost. SOP spin potažené film na skle žíhají na 60 ° C a tištěné film tryska jet na PET spékaných při 75 ° C přinesla vysokou vodivostí 1,07 × 106 S/m a 2,74 × 106 S/m, respektive, což jsou pouze jeden pořadí z velikosti nižší než hromadné stříbro (~ 107 S/m). Stříbrný filmů spojených s světlo - emitujících diod (LED) také ukázaly vynikající přilnavost sílu prostřednictvím ohýbání a kroucení testu.

Dvojice:Očekává se, že tištěné elektroniky trh dosáhne 65,0 miliard amerických dolarů do roku 2024; Poptávka po chytré obaly změny hru pro konkurenty | TMR Další:Vodivé inkousty v roce 2017: Další velké věci