MIT vědci vyvinout proces tisku pro elektronické štítky

- Jan 20, 2017-

Představte si, že číst elektronická data v reálném čase na štítku. Například vaše barista by mohla vytisknout štítek by věděl přesně jak vaše káva je horká jak plyne čas. Elektronické etikety by mohlo být užitečné v řadě aplikací. Tato technologie by mohla rovněž umožňují tisk elektronické plochy pro širokou škálu funkcí.

Vědci z Massachusetts Institute of Technology vyvinul proces tisku pro tranzistory, které může zpřístupnit elektronické štítky a podobné povrchy levné reality.

"Obrovskou potřebu tisk elektronických zařízení, které jsou velmi levné, ale poskytují jednoduché výpočty a interaktivní funkce," říká A. John Hart, docent Mitsui profesního rozvoje v oblasti současných technologií a inženýrství na MIT.

"Náš nový proces tisku je technologie, která umožňuje vysoce výkonný, plně tištěné elektroniky, jako jsou tranzistory, opticky funkční plochy a všudypřítomné senzory."

Tisk elektroniky není nový koncept. Inkoustové a pryže, lisování techniky byly použity s nevýrazné výsledky. Podle výzkumných pracovníků papíru zveřejněné nedávno v deníkuVědecké pokroky, tyto techniky jsou obtížné kontroly v malých měřítcích a mají sklon k výrobě kávy vyzvánění v jaký inkoust skvrny nad hranice. Nerovnoměrné tisků může také vést k neúplné obvody.

Technika vVědecké pokrokyzahrnuje návrh Nanoporézní razítek – druh razítka, která je spongier než kaučuku a o velikosti nehtu pinky. Tyto známky mají vzory, které jsou menší než šířka lidského vlasu.

Pórovitost těchto razítek umožňuje řešení nanočástic, druh inkoustu, stejnoměrně proudí přes razítko a na požadovaný povrch. To umožňuje vyšší rozlišení než tisk razítka.

Uhlíkové nanotrubice jsou používána k razítkování. Toto jsou silné, mikroskopické listy atomů uhlíku uspořádaných do válců.

"Je to poněkud serendipitous, že řešení pro tisk ve vysokém rozlišení elektroniky využívá naše zázemí při výrobě uhlíkové nanotrubice po mnoho let," říká Hart.

"Lesy uhlíkové nanotrubice může přenos inkoustu na povrch jako velkého počtu malých pera brky."

Aby razítek, výzkumníci používají dříve vypracované techniky růst uhlíkové nanotrubice na povrchu křemíku v různých vzorů, včetně voštiny a květinové tvary. Tyto nanotrubice byly potažené tenké polymerní zajistit inkoust by proniknout do struktur nanotrubic a že nanotrubice by zmenšit po inkoustu byla vytištěna. Oni pak infuze razítko s malým objemem elektronického inkoustu skládá z nanočástic jako stříbro, oxidu zinečnatého nebo polovodičových kvantových teček.

Rozhodující složkou k tisku těchto vzorů přesné, s vysokým rozlišením je ve výši tlak na razítko inkoust. Tento přesný tlak byla určena modelu předpovědět množství síly potřebné k potlačení rovnoměrnou vrstvu inkoustu na substrát. Tiskový stroj vyrobený z motorový válec byl postaven pro proces. Výzkumníci pevné každé razítko na plošině připevněné k prameni, a používají to kontrolovat síla použitá k stiskněte razítko proti substrátu.

"To by bylo kontinuální průmyslový proces, kde by mít razítko, a válec, na kterém by měl substrát, který chcete tisknout, jako je zařazování plastové fólie nebo speciální papír pro elektroniku," říká Hart. "Zjistili jsme, omezen motor jsme použili v tiskovém systému, mohli tiskneme na 200 mm za sekundu, nepřetržitě, což je již konkurenční s výskytem průmyslových tiskových technologií. To, v kombinaci s desetinásobně zlepšením v rozlišení tisku, který jsme demonstrovali, je povzbudivé."


Dvojice:Nové hybridní inkousty umožňují tištěné, flexibilní elektronika bez slinování Další:Digitální tisk ready vodivé inkoust se zaměřuje na kompletní výrobní