NANOWIRE "BARVY" POVOLIT PAPÍROVÉ TIŠTĚNÉ ELEKTRONIKY

- Jan 06, 2017 -

Pozastavením drobných kovových nanočástic v kapalinách, Duke University vědci pivovarnictví se vodivé ink-jet tiskárny "barvy" pro tisk předloh levné, přizpůsobitelné obvodů na prakticky jakémkoli povrchu.

Tištěné elektroniky, které jsou již používány v širokém měřítku v zařízení jako například Anti-Theft radiofrekvenční identifikace (RFID) značky jste mohli najít na zadní nové DVD, v současné době mají jednu velkou nevýhodu: pro obvody do práce, musejí být zahřáty na splývají všechny nanočástic do jediného vodivé dráty, takže je možné tisknout obvody na papír nebo Levné plasty.

Nová studie výzkumníků vévoda ukazuje, že vylepšování tvar nanočástic v inkoustu může jen eliminovat potřebu tepla.

Porovnáním vodivost filmů z různých tvarů stříbrných nanostruktur, vědci zjistili, že elektrony svetr na zip filmy vyrobené z nanovláken stříbrné mnohem snazší, než filmy z jiných tvarů, jako jsou nanospheres nebo microflakes. Ve skutečnosti elektrony protékala tak snadno nanowire filmů, že by mohly fungovat v tištěné obvody bez nutnosti roztavení je všechny dohromady.

"Nanovláken 4000 krát vyšší vodivost než více běžně používané nanočástice stříbra, které najdete v tištěných antény pro RFID tagů," řekl Benjamin Wiley, asistent profesora chemie na Duke. "Takže, pokud používáte nanovláken, pak není nutné ohřívat tištěné obvody až tak vysoké teploty a lze použít levnější plasty nebo papír."

"Není opravdu nic jiného mě nenapadá Kromě těchto stříbrných nanovláken můžete jen vytisknout a je to prostě vodivé, bez jakékoli následné zpracování," dodal Wiley.

Tyto typy tištěné elektroniky by mohla mít aplikace daleko za chytré obaly; Vědci si představit pomocí technologie solárních článků, tisknout, aby se zobrazí, LED DIODY, dotykové obrazovky, zesilovače, baterie a dokonce i některé implantabilní bio elektronické zařízení. Výsledky objevily online Dec. 16 v ACS použité materiály a rozhraní.

Stříbro se stalo go na materiál pro výrobu tištěné elektroniky, Wiley řekl, a řada studií se nedávno objevily měření vodivosti filmů s různými tvary stříbrné nanostruktur. Experimentální variace je přímé srovnání mezi obrazci, které jsou obtížné a několik zpráv propojili vodivost filmů k celkové hmotnosti stříbra používá, důležitým faktorem při práci s nákladným materiálu.

"Chtěli jsme se eliminovat jakékoli další materiály z barvy a jednoduše zdokonalovat v množství stříbra ve filmech a kontakty mezi nanostruktury jako jediný zdroj variability," řekl Ian Stewart, nedávná postgraduální student Wiley laboratoře a první autor papírově ACS.

Stewart používá známé recepty vařit stříbrné nanostruktury s různými tvary, včetně nanočástic, microflakes a krátké a dlouhé nanovláken a směsi těchto nanostruktury s destilovanou vodou, aby se jednoduché "barev." Vynalezl pak rychlý a snadný způsob, jak udělat tenkých vrstev pomocí zařízení k dispozici v jen o nějaké laboratorní – skleněné diapozitivy a oboustrannou páskou.

"Jsme použili děrování vystřihnout studny z oboustranné pásky a přilepená na skle snímků," řekl Stewart. Přidáním přesný objem inkoustu do každé pásky "dobře" a pak topení studny – buď na relativně nízkou teplotu jednoduše odpařit vodu, nebo vyšší teploty k zahájení splývání struktury – on vytvořil řadu filmů k testování.

Tým tvrdí, že nebyli překvapeni, že dlouhých nanowire filmů měl nejvyšší vodivost. Elektrony se obvykle flow snadno prostřednictvím jednotlivých nanostruktur ale zadrhne, když budou muset přejít z jedné budovy do druhé, Wiley vysvětluje, a dlouhé nanovláken výrazně snížit počet případů elektrony mají tento "skok".

Ale oni byli překvapeni, jak drastická změna byla. "Odpor dlouhé stříbrné nanowire filmů je několik řádů nižší než nanočástic stříbra a jen 10 x vyšší než u čistého stříbra," řekl Stewart.Tým je nyní experimentování s použitím trysky aerosol k tisku stříbrné nanowire inkousty v použitelných obvodů. Wiley říká, že chtějí také zkoumat, zda stříbřeno mědi nanovláken, které jsou výrazně levnější na výrobu než ryzí stříbro nanovláken, poskytne stejný účinek.

Tento výzkum byl podporován financování z National Science Foundation (ECCS-1344745 a DMR-1253534) a GAANN společenstva prostřednictvím oddělení chemie vévoda.


Dvojice:Stříbrná nanovláken a Graphene spojit síly pro dotykové displeje Další:Vědci vyrobili malý Laser pomocí nanočástic stříbra