Nové hybridní inkousty umožňují tištěné, flexibilní elektronika bez slinování

- Jan 20, 2017 -

Elektronické obvody přímo z pera.
Kredit: Image courtesy INM - Leibniz-Institut für Neue Materialien GmbH

Vědečtí pracovníci v INM spojili výhody organických a anorganických elektronické materiály v nový druh hybridního inkoustů. To umožňuje elektronické obvody u papíru přímo z pera, například.

Vytiskne se elektronika v budoucnosti. Flexibilní obvody lze vyrábět levně na fólie nebo papíru použitím tiskových procesů a povolení futuristické designy s zakřivené diody nebo input prvky. To vyžaduje tisknutelné elektronické materiály, které mohou být vytištěny a udržet vysokou úroveň vodivosti během používání navzdory jejich zakřivené povrchy. Někteří vyzkoušeli a osvědčené materiály patří organické, Vodivé polymery a nanočástice z vodivých oxidů (TCOs). Vědečtí pracovníci v INM – Leibniz-institut pro nové materiály nyní spojili výhody organických a anorganických elektronické materiály v nový druh hybridního inkoustů. To umožňuje elektronické obvody u papíru přímo z pera, například.

Vývojáři budou demonstrovat jejich výsledky a možnosti, které nabízejí na stát B46 v hale 2 na tomto přičemžzahrnují #39; s hannoverským výstavištěm jako součást vedoucí obchodu ukazují výzkum andamp; Technologie, která se koná od 25 do 29 dubna.

Chcete-li vytvořit jejich hybridními barvami, výzkumu vědci vrstvou nanočástic, které jsou vyrobeny z kovů, organických, Vodivé polymery a suspenduje ve směsi vody a alkoholu. Tyto závěsy lze aplikovat přímo na papír nebo fólie pomocí pera a bez jakékoli další zpracování k formě elektrických obvodů.

andquot; Elektricky vodivé polymery se používají v OLED, například, které mohou být vyrobeny také na pružné podklady, andquot; vysvětluje Tobias Kraus, vedoucí výzkumné skupiny struktura formace v INM. andquot; Kombinace kovu a nano částice, které uvádíme zde kombinuje mechanický flexibilitu odolnost kovu a zvyšuje elektrické conductivity.andquot;

Vývojáři kombinovat organických polymerů s nanočásticemi zlata nebo stříbra. Organické sloučeniny mají tři funkce: andquot; na straně jedné sloučenin slouží jako ligandy, zajistit, že nanočástice zůstane pozastaven v kapalné směsi; všechny aglomerace částic by mít negativní vliv na proces tisku. Současně organickými ligandy zajistí, že nanočástice mají dobré uspořádání při sušení. Nakonec, organické sloučeniny působí jako ´hinges´: Pokud materiál je ohnutá, udržovat elektrickou vodivost. V vrstvy kovových částic bez polymeru pláště elektrickou vodivost rychle by ztraceny při materiál je ohnutá, andquot; materiál vědec Kraus pokračuje. Díky kombinaci obou materiálů když se ohýbal, elektrické vodivosti je větší v než všech vrstvy, která je vyrobena výhradně z vodivého polymeru nebo vrstvy, vyrobený z kovových nanočástic.

andquot; Nanočástic kovů s ligandy jsou již vytištěny formulář elektroniky dnes, andquot; vysvětluje fyzikální chemik Kraus, přidání že skořápky většinou musel být odstraněn spékání procesem, protože zatímco na jedné straně ovládají uspořádání nanočástice, na straně druhé nejsou vodivé. Dodal, že to bylo obtížné v případě dopravce materiály, které jsou citlivé na teplotu, například papír nebo polymerní filmy, neboť ty by být poškozen během procesu slinování. Kraus shrnuje výsledky svého výzkumu, rčení, andquot, naše nová hybridní inkousty jsou vodivé, jakmile jejich sušení, ale i zejména mechanicky flexibilní a nevyžadují sintering.andquot;


Dvojice:Vodivé inkousty v roce 2017: Další velké věci Další:MIT vědci vyvinout proces tisku pro elektronické štítky