Vědci vyrobili malý Laser pomocí nanočástic stříbra

- Jan 06, 2017 -

Vědci ve Finsku vydláždily cestu pro nové plemeno Ultra nano laserů. Výzkumníci na Aalto univerzitě vytvořili laser, který pracuje v takové nepatrné váhy, světlo může odrazit a zpět jen několik stokrát.

Plazmatických laser generuje viditelné světelné vlny pomocí tmavých příhradové režimů, první.

Většina laserů spoléhají na zrcadla generovat signál zpětné vazby, která je nezbytná pro laserové světlo. Laserová nano používá, radiační spojka mezi nanočástic stříbra, místo toho. Laserové vytvářející nanočástice jsou uspořádány v pravidelných pole, každé částice – měření pouhých 100 nanometrů napříč – akty jako malá anténa.

Vstupní energie potřebné k aktivaci laseru je poskytována organické fluorescenční molekuly. Protože laser světlo vlnové délky a mezery mezi nanočástic zápas, pole vyzařuje unisono.

Malá laserů může být nesmírně užitečné ve vědě, ale také mohou být mimořádně těžké s ním pracovat. V tomto případě laserové světlo vytvořené v tak malém měřítku může být užitečné příliš dlouhého trvání.

Výzkumníci obcházeli problém pomocí takzvaných andquot, tmavě modes.andquot;

andquot; Tmavý režim lze intuitivně chápat tím, že pravidelné antény: jediný antény, je-li poháněno proudem, vyzařuje silně, zatímco dvě antény – je-li poháněno protilehlé proudy a umístěny velmi blízko u sebe – vyzařují velmi málo, andquot; výzkumník Paivi Tormpíše se v tiskové zprávě. andquot; Tmavý režim v poli nanočástic vyvolává podobné opak fázové proudy v každém nanočástic, ale nyní s viditelné světlo frequencies.andquot;

Vědci také zjistili, jedinečný způsob, jak nechat světlo útěku za hranice malé pole.

andquot; Využitím malé velikost pole, našli jsme úniková cesta pro světlo, andquot; bylo vysvětleno Ph.D. student Heikki Rekola. andquot; Směrem k okraji pole nanočástice se začnou chovat více jako běžné antény, které vyzařují do vnějšího world.andquot;

Vědci podrobně jejich nový laserv časopise Příroda komunikace.


Dvojice:NANOWIRE "BARVY" POVOLIT PAPÍROVÉ TIŠTĚNÉ ELEKTRONIKY Další:ETEB účasti v SHOW TPCA 2016