Stříbrné nanočástic dynamický proces

- Sep 27, 2017 -

Kovové stříbro se široce používá v našem každodenním životě a ve zdravotní péči. Stříbrné nanočástic vzhledem k průlomu nanotechnologie, nano stříbrné částice (dále jako AgNPs) získali více výhod. Nárůst využívání AgNPs v různých oblastech však nevyhnutelně vede k zvýšení potenciální rizika nano částice, které vyjadřují obavy z bezpečnosti pro životní prostředí a lidské zdraví. V posledních letech nanočástic stříbra vědci zhodnotili toxicity AgNPs a prozkoumání jejich toxicitu buněčné a molekulární mechanismy.

Jakmile AgNPs vstupují do těla, některé mohou zůstat v původní cílová tkáň, ale v zásadě se přepravovat přes krevní řečiště nebo lymfatický systém, nanočástic stříbra distribuován v těle sekundární cílový orgán, což způsobuje pomalejším nebo systémové reakce. U hlodavců AgNPs, vzhledem k perorální, intravenózní nebo intraperitoneální injekce, prokázaly, že mozek, játra, slezina, ledviny, nanočástic stříbra a varlat jsou převážně sekundární cílové orgány po celém těle. Takové vzory distribuce varhany naznačují, že může způsobit potenciální toxicity AgNPs, neurotoxicita, imunotoxicity, nefrotoxicita a reprodukční toxicity in vivo.

Cytotoxicita, reaktivní formy kyslíku, poškození DNA nanočástic stříbra, změny v intracelulární enzymové aktivity a výskyt apoptózy a nekrózy, byly spojeny s jaterní toxicity vyvolané AgNPs in vivo. V podstatě když buňky se půldruhému nepříznivá, nanočástic stříbra několik ustálené procesy začne k udržení přežívání buněk, z nichž jeden je autophagy. Stříbrný Autophagy nanočástic mohou působit jako proces obrany buňky, která je nezbytné k vyrovnání toxicitu AgNPs, ale nezachovává autophagic činnost, spolu s nižší energií, může přispět k výskytu apoptózy a následné játra poškození funkce

"Autophonic tide" se používá k vyjádření autophagy po dynamického procesu, především tvorba a zrání autophagosomes, následuje autophagylosin fusion, nanočástic stříbra a konečně hydrolyzovaný váčků zalomený buněčné součásti a vydání makromolekul cytoplazmy. V tomto ohledu některou z výše uvedených kroků v procesu přerušení jako buňka autophagy příliv je chybná. AgNPs expozice zvýšila LC3-LC3-II způsobem závislý na dávce a hromadění bílkovin str. 62 byl závislý na dávce. Stříbrný nanočástic, co z toho vyplývá, že ačkoli AgNPs aktivovat autophagy, nakonec vedou k autophonic příliv blokovány. Kromě problému autophagy dysfunkce RNP a apoptózy rovněž byly zvýšeny po expozici AgNPs.

Další a další důkazy naznačují, že způsobuje post-translační modifikace, nanočástic stříbra zejména fosforylace, acetylace a ubiquitination, určete aktivity a / nebo agregaci bílkovin podílejících se na provádění autophagy a jemné doladění autophagous příliv rozvoj. Stříbrný nanočástic zvýšila buněčný stres může vést k rozpadu post-translační modifikace systému nebo způsobit nespecifické změny, která se nevyskytuje za fyziologických podmínek.

Ubiquitination již dlouho považuje klíč k řízení osudu bílkovin, což je proces značení proteinů být narušena proteazomy. Více nedávno, nanočástic stříbra je stále více důkazů, že konjugované Ubikvitní řetězy určit autophagy selektivity.


Dvojice:Dusičnan stříbrný fyzikální a chemické vlastnosti Další:Anorganická sloučenina použít velice široká