Nanočástic stříbra bezpečnost životního prostředí

- Oct 17, 2017-

Kovové stříbro se široce používá v našem každodenním životě, stejně jako různé léčebné postupy, v důsledku nanotechnologií průlomy, nanočástic stříbra nanočástic stříbra (dále jen AGNPS) získaly větší výhody. Ale růst AGNPS aplikací v různých oblastech nevyhnutelně vede ke zvýšené riziko nanočástic, způsobuje obavy o bezpečnost životního prostředí a lidského zdraví. V posledních letech se vědci nanočástic stříbra posoudit toxicitu AGNPS a prozkoumání jejich toxicitu buněčné a molekulární mechanismy.

Nano-materiálů zadejte biologický systém, s buňkami, organely a makromolekuly (např. bílkoviny, nukleové kyseliny, lipidy, sacharidy) vytvořit sérii nanočástic biomolekul rozhraní. Dynamické fyzikálně chemické interakce, kinetika, nanočástic stříbra a přenos tepla v této oblasti rozhraňových ovlivnit některé procesy, jako je vznik bílkovin korun, mobilní kontakt, zapouzdřená membrána částic, mobilní příjem a experimentu, které určují biokompatibility a biologických rizik nanomateriálů.

Agnps jednou v lidském těle, některé mohou zůstat v původní cílová tkáň, ale v zásadě se přepravovat přes krevní řečiště nebo lymfatický systém, distribuovány do těla sekundárních cílových orgánů, způsobuje určité orgány nebo systémy reagovat. Hlodavci, mozek, játra slezina, ledviny nanočástic stříbra a varlat jsou hlavní sekundární cílové orgány celého těla, bez ohledu na to, zda perorální, intravenózní nebo intraperitoneální injekce se podávají k Agnps. Tento model distribuce varhany naznačuje, že může způsobit potenciální toxicity AGNPS, neurotoxicita, imunní, nefrotoxicita a reprodukční toxicity in vivo.

Cytotoxická reakce, jako je reaktivní formy kyslíku, poškození DNA, změny v intracelulárních enzymů a apoptózy a nekrózy, byly spojeny s jaterní toxicity způsobené Agnps in vivo. V podstatě když buňky čelí nepříznivé podmínky, několik ustálené procesy začne k udržení přežití buňky, z nichž jeden je autophagy. Autophagy lze použít jako proces kritické buněčné obrany proti AGNPS toxicitu, ale nezachovává autophagy činnost, se sníženou energií, nanočástic stříbra a může podporovat apoptózy a následné poškození jater.

Autophagy byla definována jako aktivní autophagy nebo autophagy je přerušeno, výsledky ukázaly, že dopravní nebo lysosomální funkční vady autophagy byl uznáván jako potenciální hnací silou pro apoptózu a autophagy a byli také známý jako typ II programované buněčné smrti. Nedávné studie in vitro ukázaly, že Agnps také zase blokuje následná autophagy (možná v důsledku lysosomální dysfunkce), nanočástic stříbra, které mohou narušit normální buněčné fyziologie. Kromě toho nahromadění str. 62, na povrchu, str. 62 zřejmě přispívá k udržení normální buněčné fyziologie.


Dvojice:Nanočástic stříbra cytotoxické mechanismus Další:Pokyny pro pojmenování anorganická sloučenina