Citlivost na nanočástice stříbra

- Jun 15, 2017 -

Nedávno společnost Silver Nanoparticle skupina vědců z Institutu ETH Zurich vyvinula novou technologii pro 3D ultratenké nanowall, stříbrnou nanočástice, která dodnes vyrábí nejprostornější a vodivé elektrody, takže vidíme všude, kde je dotyková obrazovka lepší Kvalitu obrazu a přesnější odezvu.


Vědci se domnívají, že současná technologie dotykové obrazovky se na povrchu povrchu silně opírá o vrstvu vodivého materiálu tvořeného téměř neviditelnou nano-stěnou. V současné době jsme běžně používají indium cínový oxid je vysoce transparentní, stříbrná nanočástice, ale vodivost je relativně nízký materiál.

Vědci mají průlom v této technologii je to, že používají nanočástice zlatem nebo stříbrným kovem 3D tisk nano-stěn než indium cínový oxid transparentnější, vodivější, nanočástic Silver, který může poskytnout perfektnější dotykový displej celkový zážitek.


"V minulosti lidé používali indium cínový oxid, protože tento materiál má vysoký stupeň průhlednosti a jeho tenká vrstva výrobní technologie byla vyspělejší, nanočástice stříbra, ale její vodivost je pouze obecná." Objevil se člen výzkumného týmu, doktor ETH Patrik Rohner.

Vědci tisknou nanočástice zlata a stříbra nano-3D procesem známým jako Nanodrip, při zachování vysoké průhlednosti při zachování vodivosti materiálů popsaných výše. Výzkumníci jsou schopni tyto elektrody tisknout do velmi tenkých vrstev - mezi 80 a 500 nanometry. Stříbrná nanočástice To však vyvolává další otázku:


"Dva cíle jsou protichůdné, aby se dosáhlo vysoké vodivosti těchto kovových drátů," řekl Dimos Poulikakos, profesor termodynamiky na ETH. Zlato, stříbro Zvětšení průřezu stříbrného drátu nanočástice, zvýšení vodivosti, ale vytvoření mřížky pro snížení průhlednosti.

Aby bylo možné vyřešit tuto dilema, vědci používají technologii 3D tisku k tisku elektrod, takže můžete přesně zvýšit výšku drátu tak, že se zvýší na 2 až 4krát větší šířku, čímž se zvýší plocha průřezu Vodič, dále zvyšuje vodivost, ale průhlednost sítě se nezmenšuje.


Aby to bylo možné, tým společnosti Poulikakos použil proces tisku Nanodrip 3D, který vyvinuli před třemi lety - ve skutečnosti byla tato technologie uvedena v programu Scrona předtím, než jsme vyrobili nejmenší barvu na solné fotce pomocí technologie. V této studii byla inkoust z nanočástic zlata nebo stříbra umístěna v rozpouštědle a potom dispergována do velmi malé kapaliny pomocí elektrického pole. Rozpouštědlo se rychle odpařilo, nanočástice stříbra zanechala pouze tyto malé 3D struktury. Vědci používají tyto jemné kapičky pro 3D tisk, můžete vytisknout velmi malou strukturu.


Podle společnosti ETH bylo uvedeno, že se jedná o první využití 3D technologie tisku na světě pro vytvoření dotykové obrazovky nano-stěny. Tato nano-stěna je nejen průhlednější než indium cínový oxid vyrobený z nano-stěny, nanočástice stříbra, ale také více vodivé a nižší náklady. To proto, že výroba oxidu indium-cínu vyžaduje vysoce čisté vnitřní prostředí, zatímco nanočástice zlata a stříbra nejsou potřebné.


Dvojice:Účinky nitrátu stříbra Další:Anorganická směsná metoda