Silver Nanowire Sensor Skin pro měření hydratace Úrovně

- Mar 06, 2017 -

Ag-nanowire-patch.jpg

Atleti, vojáci, horníci, a mnoho dalších mohou trpět dehydratací, případně jejich uvedení do smrtelného nebezpečí. Monitorování hladiny hydratace uvnitř těla ven na poli zůstává výzvou, ale vědci z North Carolina State University přišli s technologií, která může ukázat být konzistentní způsob, jak rozchod hydrataci.

Tým North Carolina State vestavěný bezdrátový snímač kůže, která může být připojena na hrudi nebo zápěstí, a že používá speciální elektrody s stříbrných nanovláken vyzvednout malé rozdíly v vodivosti kůže jako množství změn obsahu vody.

ag-sensor.jpg

Chcete-li těsný kontakt s pokožkou, jsou elektrody vyrobeny z pružného polymeru. Takže je vodivé, zatímco se udržuje elektrody elastické, stříbrné nanodráty jsou vloženy v celém polymeru.

Čidlo bylo dosud testovány na kůži modelech s různými stupni hydratace, a snímač přesně měřit ty. Tým se dokonce změnil okolní vlhkost vzduchu a snímač zůstala nedotčena tím.

Existuje již několik prototypů zařízení, každý s bezdrátovou technologií Bluetooth snadno přečíst výstup senzoru na nedaleké smartphone.


Dvojice:Jednoduché Leptání Technika pro vytváření levák a pravák nanostruktury Další:Clariant uvádí Nano Silver vodivá Ink