Stříbrná nanovláken a Graphene spojit síly pro dotykové displeje

- Jan 09, 2017 -

Voblasti nanomateriálůzávodění na replaceindium Oxid cínu (ITO)jako transparentní dirigent, který řídí zobrazení pixelůdotykové obrazovky je stále plno. Viděli jsme materiály včetněuhlíkové nanotrubice,stříbrný nanovláken,agraphenepovýšen jako dědic pro tuto aplikaci.

Vědci na univerzitě v Sussexu v Anglii, zavedly silnou contenderinto bitva nahradit indium tin oxide:hybridní materiál skládající se z stříbrné nanovláken, které jsou propojeny s graphene.

"Hybridní materiál je mnohem levnější, a vzhledem k tomu, že musíme využít zlomek nanovláken obvykle potřebná k dosažení vlastností ITO," vysvětlil Alan Dalton, profesor na univerzitě v Sussexu a jehož laboratoř provádí výzkum, v exkluzivním rozhovoru sIEEE Spectrum. "Graphene funguje jako linkery mezi nanovláken, což znamená, že síť není třeba být hustá. Vkládáme graphene nastříkané síti nanovláken film depozice."

Snížené náklady spojené s tímto materiálem hybridní versus stříbrné nanovláken samy otevírá potenciál je větší podíl na trhu transparentní dirigent; Předpokládá se byl thatdemand pro tyto vodiče bude tlačit prodejní minulosti označit 900 milionů dolarů do roku 2025.

Ve výzkumu, které jsou popsány v časopiseNanometrů, výzkumníci ukázali, že klíčem k výrobě materiálu je matematická technika, který byl dříve používán k popisu, jak se stát fáze změn, jako je zmrazení ve velmi malých prostorách.

"V tomto výzkumu jsme použili matematické metody zjistit nejmenší velikost subpixel, můžeme učinit, aniž by to ovlivnilo vlastnosti našich nanowire elektrody," vysvětlil Matthew Large, hlavní autor papíru, v tiskové zprávě. "Výsledky nám říkají, jak naladit naši nanovláken pro splnění požadavků dané aplikace."

Stříbrné nanovláken se ukázaly být jedním z nejslibnějších náhradníků na ITO. Společnosti jako napříkladCambriosaModrá Nanopatří mezi nejvýznamnější komerční provozy s využitím této technologie.

"Stříbrný nanowire a stříbrné nanowire – grafen hybridy jsou pravděpodobně nejvíce životaschopné alternativy k stávajících technologií," řekl Dalton v tiskové zprávě.

Dalton se domnívá, že jejich nový proces sníží nejen snížit výrobní náklady spojené s těmito materiály, ale také snížení energetické náročnosti materiálů, což je cena i výkon výhodu oproti konkurentům.

Dalton a jeho laboratoře se připojil forceswithM-SOLV, se sídlem v Oxfordu, Anglie; dohromady, se snaží aplikovat tyto nejnovější výsledky výzkumu na komerční projekty.


Dvojice:Vodivý inkoust trhy 2016-2026: Prognózy, technologie, hráči Další:NANOWIRE "BARVY" POVOLIT PAPÍROVÉ TIŠTĚNÉ ELEKTRONIKY