Dusičnan stříbrný herectví využití

- Sep 01, 2017 -

Dusičnan stříbrný je bezbarvý křišťál, rozpustný ve vodě. Čistý dusičnan stříbrný je stabilní na světlo, ale nedostatek čistoty výrobku obecně vodný roztok a pevné látky jsou často vedeny v hnědých reagenčních láhvích. Pro fotografické emulze, stříbro, zrcadlo, tisk, lékařství barvení vlasů, testování chlorid, bromid a jodid, atd., také používá v elektronickém průmyslu.

Fyzikální vlastnosti

Bezbarvé transparentní orthorombickou lamelární krystal, rozpustný ve vodě a amoniaku, rozpustný v éteru a glycerolu, mírně rozpustný v ethanolu, téměř nerozpustný v koncentrované kyselině dusičné. Vodný roztok byl slabě kyselé. Roztok dusičnanu stříbrného obsahuje spoustu stříbrných iontů, tak oxidace je silný, a jisté korozní lékařské pro šíření granulační tkáň, zředěný roztok pro oční infekce fungicid. Po tání pro světle žlutá kapalina, po vytvrzení je stále bílé.

Chemické vlastnosti

Dusičnan stříbrný v případě černé, rozklad organické hmoty šedé stříbra. Čistý dusičnan stříbrný je stabilní na světlo, ale nedostatek čistoty výrobku obecně vodný roztok a pevné látky jsou často vedeny v hnědých reagenčních láhvích. Dusičnan stříbrný se zahřeje na 440 ° C rozložit do stříbra, dusík, kyslík a oxid dusičitý. Vodný roztok a roztok ethanolu byly neutrální lakmusový a pH bylo asi 6. Bod varu 444 ° C (rozklad). Je oxidace. V přítomnosti organických látek spatřit světlo světa stává šedé šedě nebo hnědě, černé. Dusičnan stříbrný reaguje s řadou chemikálie pro srážení nebo koordinaci (viz koordinačních sloučenin). Například s sirovodík reakce, vznik černých sulfid stříbrný Ag2S srážek; s draselným Chroman reakce, vznik načervenalé hnědé silver chromanových Ag2CrO4 srážek; s dinatrium vodíku fosforečnanu reakcí, tvorba fosforečnanu žluté stříbrný Ag3PO4 srážek; Chcete-li vytvořit halogenidu stříbra sraženinu AgX. Ale i s rolí alkalických, vznik hnědé černý oxid stříbrný Ag2O srážek; s rolí šťavelanu iontů tvoří bílé stříbro šťavelanu Ag2C2O4 srážek. Dusičnan stříbrný může reagovat s NH3, CN-, SCN - a tak dále tvořit různé koordinační molekuly.

Herectví použití

Analytická chemie pro srážení chloridových iontů, pracovní reference dusičnanu stříbrného pro kalibraci roztoku chloridu sodného. Anorganické průmysl pro výrobu dalších stříbrné soli. Elektronický průmysl se používá k výrobě vodivých lepidel, nové čističe plynů, A8x molekulární síta, postříbřené, rukavicích a rukavice. Fotografický průmysl pro výrobu fotografických filmů, x-ray filmových a fotografických filmů a jiných fotografických materiálů. Galvanický průmysl se používá pro stříbření elektronických součástek a dalších řemesel a slouží také jako postříbřené materiál pro zrcadla a termosky. Odvětví baterie se používá k výrobě stříbro zinkové baterie. Přípravek používaný jako fungicid, koroze agenta. Japonské chemický průmysl pro barvení vlasů a tak dále. Analytické chemii se používá k určení, chlor, Brom, JOD kyanid a thiokyanatan.

Pro-kyanid stříbrný, plátování stříbrnou Thiosíran stříbrný, chlorid stříbrný pokovování, stříbrné imino disulfidovou stříbrné chromování, sulfosalycilovou acid stříbřením a další hlavní solí. Je zdrojem iontů stříbra. Obsah dusičnanu stříbrného na kurzu stříbření vodivost roztoku, disperze a srážek mají určitý dopad. Obecná dávka je 25-50g/L.

Vodný roztok dusičnanu stříbrného lze snížit ekologické odpařená aldehydů a cukry. Tak to je činidla k testování aldehydů a cukry. Také používá k určení chloridových iontů, stanovení manganu katalyzátor, elektrolytické, fotografie, porcelán barvy.


Dvojice:Bezpečnostní prostředí nanočástic stříbra Další:Anorganická směs silná oxidace