Charakteristiky dusičnan stříbrný

- Nov 03, 2017 -

Dusičnan stříbrný je chemická látka, používá především pro stříbření, zrcadlo rozhodování, tisk, farmaceutických a jiných odvětví, dusičnan stříbrný má vodorozpustné vlastnosti, nemá žádnou barvu, dusičnan stříbrný vysokou čistotu dusičnanu stříbrného pro reakci světla více stabilní.

V případě, že chlorid, bromid, Jodid a další reakce vytvoří nerozpustný ve vodě, nerozpustný v kyselině dusičné, stříbrná (bílá sraženina) chlorid, bromid stříbrný dusičnanu stříbrného (světle žlutá sraženina), Jodid stříbrný (žlutá sraženina) a tak dále . To se často používá k testování přítomnosti chloridových iontů;

Rozpustný v éteru a glycerolu, mírně rozpustný v ethanolu, téměř nerozpustný v koncentrované kyselině dusičné. Vodný roztok byl slabě kyselé. Roztok dusičnanu stříbrného obsahuje spoustu ionty stříbra, tak oxidace je silná a jisté korozní lékařské pro šíření granulační tkáně, zředěný roztok dusičnanu stříbrného pro oční infekce fungicid. Po tání pro světle žlutá kapalina, po vytvrzení je stále bílé.

Dusičnan stříbrný v případě černé, rozklad organické hmoty šedé stříbra. Čistý dusičnan stříbrný je stabilní na světlo, ale vzhledem k obecné produktu čistoty nestačí, vodný roztok a pevné jsou často uloženy v hnědé reagenční láhve. Dusičnan stříbrný se zahřeje na 440 ° C rozložit do stříbra, dusík, kyslík a oxid dusičitý. Vodný roztok a roztok ethanolu byly neutrální lakmusový a pH bylo asi 6. Boiling point 444 ℃ (rozložené). Je oxidace. V přítomnosti organických látek dusičnan stříbrný spatřit světlo světa stává šedé šedě nebo hnědě, černé. Dusičnan stříbrný reaguje s řadou chemikálie pro srážení nebo koordinaci (viz koordinačních sloučenin). Například s sirovodík reakce, vznik černých sulfid stříbrný Ag2S srážek; s draselným Chroman reakce, vznik načervenalé hnědé silver chromanových Ag2CrO4 srážek; s sodný vodíku fosforečnanu reakcí, tvorba fosforečnanu žluté stříbrný Ag3PO4 srážek; reakcí s ionty halogenové, tvořit sraženina AgX halogenidu stříbra. Ale i s rolí alkalických, dusičnan stříbrný vznik hnědé černý oxid stříbrný Ag2O srážek; s rolí šťavelanu iontů tvoří bílé stříbro šťavelanu Ag2C2O4 srážek. Dusičnan stříbrný s NH3, CN-, SCN - a další reakce, vznik různých koordinace iontů.

Analytická chemie pro srážení chloridových iontů, pracovní standard dusičnanu stříbrného pro kalibraci roztoku chloridu sodného. Anorganické průmysl pro výrobu dalších stříbrné soli. Elektronický průmysl se používá k výrobě vodivých lepidel, nové čističe plynů dusičnan stříbrný, A8x molekulární síta, postříbřené, rukavicích a rukavice. Fotografický průmysl pro výrobu filmu, x-ray filmových a fotografických filmů a jiných fotografických materiálů. Galvanický průmysl se používá pro stříbření elektronických součástek a dalších řemesel a slouží také jako postříbřené materiál pro zrcadla a termosky. Odvětví baterie se používá k výrobě stříbro zinkové baterie. Přípravek používaný jako fungicid, dusičnan stříbrný koroze agenta. Japonské chemický průmysl pro barvení vlasů a tak dále. Analytické chemii se používá k určení, chlor, Brom, JOD kyanid a thiokyanatan.

Kyanid stříbrný, například thio kyselina sírová stříbrné pokovování, pokovování stříbrem, stříbrné stříbrné jako imid disulfidovou stříbro stříbrné sulfosalic stříbra a dalších hlavních sůl kyseliny. Je zdrojem iontů stříbra. Obsah dusičnanu stříbrného na kurzu stříbření vodivost roztoku, dusičnan stříbrný disperze a srážek mají určitý dopad. Obecná dávka je 25-50g/L. Vodný roztok dusičnanu stříbrného lze snížit ekologické odpařená aldehydů a cukry. Tak to je činidla k testování aldehydů a cukry. Také používá k určení chloridových iontů, stanovení manganu katalyzátor, elektrolytické, fotografie, porcelán barvy.


Dvojice:Anorganická sloučenina Role Další:Anorganická sloučenina čtyři kategorie