Teen vymyslí Dip udržet bakterie pryč

- Mar 23, 2017 -

860_main_Jessica-Tian-chemicals.png

WASHINGTON, DC - Naše životy jsou prasknutí s bakteriemi. Tyto chyby jsou uvnitř našeho těla, na kůži a na většině povrchů se dotkneme. To není nutně špatná věc . Ale některá místa musí být bez bakterií, jako jsou obvazy na rány a balení potravin. Jessica Tian, 17, má přijít na způsob, jak udržet bakterie pryč. Vytvořila bezmikrobiální papíry tím, že jednodenní péče ve speciální chemické lázni.

Nadřízený Del Norte High School v San Diegu v Kalifornii. Předváděl svou metodu na Regeneron Science Talent Search . Věda Soutěž probíhá od Society for Science & veřejnost . To je sponzorováno Regeneron, společnost, která navrhuje a dělá léky. Tato událost sdružuje studenty středních škol každý rok, aby se podělili o své vědecké projekty s veřejností. Mezi 40 finalistů také soutěžit o peněžní ocenění ve výši téměř 2.000.000 $. (Society for Science & Public také publikuje Science News pro studenty a tomto blogu).

Jessica chemická lázeň byla vyvinuta opustit povlak zárodečné zabíjení celulózy. Vnější stěna rostlinné buňky obsahují celulózu. Ale to není všechno. "Celulóza je všestranný," vysvětluje Jessica. "Je to v našem oblečení, v potravinových obalech, ve skoro každý aspekt našeho každodenního života."

Každá molekula celulózy je s dlouhým řetězcem postaven z cukrů. Tyto řetězy vazba snadno vodou. To je dobré; to pomáhá papírové ručníky nasákly rozlití. Ale to je také důvod, proč mokrý celulóza je skvělým domovem pro bakterie. A některé z těchto zárodků může představovat riziko pro zdraví. To je obzvláště pravdivé, když rostou na obvaz nebo potravinářského obalu. Vědci se snaží vymyslet antimikrobiálních povlaků zastavit bakterií držet celulózy. Nicméně, Jessica poznamenává: "Většina metody vyžadují teplo a tlak. A někteří vést ke znečištění ovzduší. "

"Chtěl jsem vytvořit metodu, která by mohla [Add] antibakteriální vlastnosti celulózy jednoduchým způsobem," říká dospívající. Chtěla, aby to bylo levné. To také mělo být snadno použitelné ve velkém měřítku a představují malé riziko pro životní prostředí.

Chcete-li zjistit, jak to udělat, Jessica cestoval po celé zemi strávit léto v laboratoři Benjamina Hsaio. Je to chemik na Stony Brook University v New Yorku. Simons Letní výzkumný program pro střední školu juniors spojen Jessiku s Hsaio. "To bylo poprvé, kdy jsem se dostal k práci v laboratoři," říká. "Opravdu jsem si užil celou atmosféru."

Mladík pracoval pro přidání oxidu titaničitého a nanočástice stříbra na celulózy papír. Oxid titaničitý je bílý pigment. Když je vystavena ultrafialovému záření, záporně nabité elektrony v něm může být vzrušený. Oxidu titaničitého a pak se porouchá vody. To vytváří volné radikály. Ty jsou nabité molekuly, které mohou zaútočit a zabít bakterie buňky.

Obvykle Jessica říká, oxid titaničitý vyžaduje spoustu energie pro aktivaci své zárodečné zabíjení zdatnost. Myslela si, že viděla způsob, jak snížit energii potřebnou, i když: přidat nanočástice stříbra. Jsou to malé částečky stříbra, které jsou pouze miliardtin metru v průměru. Snižují energii potřebnou k excitaci elektronů v oxidu titaničitého. Přidání příměsi, tímto způsobem, je známý jako "doping". Dopovaný stříbro měli nechat oxid titaničitý zabít bakterie pouze pomocí světla od slunce, Jessica předpokládal.

V laboratoři, Jessica vytvořila koloid roztok (KOLL-OID). Malé částice oxidu titaničitého a nanočástic stříbra byly rozděleny poměrně rovnoměrně v kapalině. Ona vytvořila tři verze. Každý měl různá množství oxidu titaničitého a stříbra. Potom dospívající ponoří celulózové papíry do jednoho z roztoků a suší se jim v peci. Další příspěvky byly pokryty oxidu titaničitého samotného nebo vůbec nic. Ty slouží jako kontroly.

Jakmile papíry byly suché, Jessica namočil do řešení bakterií. Pak se třel papíry na laboratorních desek obsahujících agar - gel obsahující živiny potřebné pro růst bakterií. Po 24 hodinách, když kontroluje talíře.

Oxid titaničitý a koloidní stříbro bylo zabito 99 procent bakterií ve srovnání s neošetřenou celulózy. Povlak oxidu titaničitého sám nefungoval stejně.

"Věděl jsem, že stříbro a oxid titaničitý by mohly pracovat společně," říká Jessica. Tam byl hodně výzkumu stříbra a oxidu titaničitého, poznamenává, "ale ne moc na oba spolu [o] celulózy."

Nejlepší část, Jessica říká, že její léčba nepředstavuje žádnou hrozbu pro životní prostředí. Jiné metody je třeba vysokých teplot nebo tlaků, k vytvoření povlaku zárodečné zabíjení. Všechny Jessica je potřeba Byl to pomalý pokles v chemickém lázni. Jednoduchý nátěr low-cost "by mohly být použity k oděvu tak, aby mohl mít antibakteriální vlastnosti," říká. "Myslím, že by mohly být použity i v rozvojových zemích."

Pro tuto chvíli, když je použita pouze její mix na malé kousky celulózy papíru. Ale pokud dip pracuje na oblečení, obvazy nebo papír, mohlo by to pomoci udržet je bezmikrobní když potřebují být.

Power Slova

(více o moci slova, klikněte zde )

aktivovat (v biologii) Chcete-li zapnout, jako s genem nebo chemickou reakcí.

agar želatinový materiál vyrobený z určitých mořských řas, použije jako materiál (a zdroj potravy), ve kterém růst bakterií.

antibakteriální látky s vlastnostmi, které mají tendenci zničit nebo omezit růst nebo množení bakterií.

Antimikrobiální látka používaná k zabíjení nebo inhibici růstu mikrobů. To zahrnuje přirozeně odvozené chemikálie, jako například mnoho antibiotik. To také zahrnuje syntetické chemické produkty, jako je triklosan a Triclocarban.

buňce nejmenší strukturní a funkční jednotkou organismu. Typicky příliš malý na to vidět pouhým okem, se skládá z vodnaté kapaliny, obklopené membránou nebo stěnou. V závislosti na jejich velikosti, zvířata jsou vyrobeny z kdekoli od tisíců až bilionů buněk. Některé organismy, jako jsou kvasinky, plísně, bakterie a některé řasy, jsou složené pouze z jedné buňky.

celulóza A druh vlákniny nalezené v rostlinných buněčných stěn. Je tvořen řetězci molekul glukózy.

chemická Látka vytvořený ze dvou nebo více atomů, které spojují (obligace), pevného podílu a struktuře. Například, voda je chemická provedena, když se dva atomy vodíku vazba na jeden atom kyslíku. Jeho chemický vzorec je H 2 O. Chemical může být také adjektivum popisovat vlastnosti materiálů, které jsou výsledkem různých reakcí mezi různými sloučeninami.

koloidním materiál, ve kterém malé nerozpustné částice se rozšířily po celém větším objemem jiné látky. Colloids mít mnoho podob. Smoky vzduch je koloidní. Takže je mlha. Mléko je koloidní, s drobné kapičky mléčného tuku suspenduje v celé kapalině. Šlehačka je koloidní příliš. Koloidy obvykle nemají rozdělit na jejich jednotlivé složky v průběhu času.

ovládání součástí experimentu, kde není žádná změna od běžných podmínkách. Ovládání je nezbytné pro vědecké experimenty. Ukazuje se, že každý nový účinek je pravděpodobně způsoben pouze na části testu že výzkumník změnila. Například, v případě, vědci testovali různé typy hnojiv v zahradě, budou chtít jednu část z toho zůstat neoplozené, jako kontrola. Jeho rozloha by se ukázat, jak rostliny v této zahradě rostou za normálních podmínek. A poskytuje vědcům něco, proti kterým se mohou porovnávat nových experimentálních dat.

doping (v materiálech) záměrném vložení něco do krystalické polovodiče nebo jiného materiálu.

Prostředí Součet všech věcí, které existují kolem nějakého organismu nebo nějakým zařízením a pod podmínkou, ty věci, vytvořit pro tento organismus nebo zařízení. Prostředí může odkazovat na počasí a ekosystému, ve kterém některé zvíře žije, nebo možná je teplota, vlhkost a umístění komponent v nějakém systému elektroniky nebo produktu. \

volnými radikály Nabitá molekula (obvykle vysoce reaktivní a krátkodobou), který má jeden nebo více nepárové vnější elektrony. To se pokusí ukrást elektrony, aby se celá opět přes proces známý jako oxidace.

gelu mazlavý nebo viskózní materiál, který může proudit jako husté kapaliny.

Germ Jakékoliv jednobuněčné mikroorganismy, například bakterie, hub nebo virové částice. Některé bakterie způsobují onemocnění. Jiní mohou podporovat zdraví vyššího řádu organismů, včetně ptáků a savců. Účinky na zdraví většiny choroboplodných zárodků, však zůstávají neznámé.

high school Označení pro stupně devět až 12 v americkém systému povinného veřejného vzdělávání. absolventi vysoké školy se mohou vztahovat na vysoké školy pro další, pokročilé vzdělání.

hypotéza (v. hypotézu) Navrhovaná vysvětlení fenoménu. Ve vědě, hypotéza je myšlenka, která musí být důkladně testovány předtím, než je přijata nebo zamítnuta.

kapalina Materiál, který volně proudí, ale udržuje konstantní objem, jako voda nebo olej.

molekulu elektricky neutrální skupinu atomů, která představuje nejmenší možné množství chemické sloučeniny. Molekuly mohou být vyrobeny z jednotlivých druhů atomů nebo různých typů. Například kyslík ve vzduchu, se skládá ze dvou atomů kyslíku (O 2), ale ve vodě je vyrobena ze dvou atomů vodíku a jednoho atomu kyslíku, (H 2 O).

Nanočástice na Malé částice s rozměrů měřených miliardtin metru.

Particle O minutu množství něčeho.

pigmentu materiál, stejně jako přírodní barviva v kůži, které mění světlo odražené od objektu nebo předané přes něj. Celková barva pigmentu obvykle závisí na vlnové délky viditelného světla se absorbuje a ty, které odráží. Například, červený pigment má tendenci, aby odrážely červené vlnové délky světla, velmi dobře a obvykle absorbuje jiné barvy. Pigment je také termín pro chemické látky, které výrobci používají k odstínu barvy.

Přítlačná síla nanese rovnoměrně na povrch, měřeno jako síla na jednotku plochy.

Ročník soutěže Science Talent Search musí být vytvořen a řízena Society for Science & veřejnost. Od roku 2016, to bylo podporovaný Regeneron Pharmaceuticals. Začala v roce 1950, tato událost přináší 40 výzkum orientovaný nadřízené střední školy do Washingtonu, DC, předvést svůj výzkum na veřejnosti a soutěžit o ceny.

společnost Integrovaná skupina lidí nebo zvířat, která obecně spolupracují a vzájemně podporovat pro dobro všech.

roztok kapalinu, ve které je jedna chemická látka byla rozpuštěna do druhého.

Slunce Hvězda ve středu sluneční soustavy Země. To je průměrná velikost hvězda asi 26000 světelných let od středu Galaxie. Slunce je také termín pro nějaké jiné sunlike hvězdy.

oxid titaničitý Bílý, nereaktivní, pevný materiál, který se přirozeně vyskytuje jako minerál a je používán značně jako bílý pigment.

ultrafialové světlo a typ elektromagnetického záření s vlnovou délkou od 10 nanometrů do 380 nanometrů. Tyto vlnové délky jsou kratší než viditelné světlo, ale delší, než rentgenového záření.

mávat poruchu nebo variantu, která cestuje přes prostor a záleží na pravidelné, oscilující módu.


Dvojice:Tištěné Elektronika: RFID snímače platforma a flexibilní funkční fólie pro automatické zpracování Další:Použití inkoustu s nanočásticemi stříbra nabídne Schopnost New tuhých a pružných Hybrid Circuitry